Menu
Your Cart

Üzüm Pekmezi

Üzüm Pekmezi
Yeni
Üzüm Pekmezi
23,00TL
Vergiler Hariç: 23,00TL
  • Stok: Stokta Var
  • Model: PKM-0103
  • Ağırlık: 1.00kg

ÜZÜM PEKMEZİ FAYDALARI NELERDİR?

Birçok rahatsızlığa iyi gelen üzüm pekmezinin faydaları şöyledir:

·         Kemikleri korur. İyi bir kalsiyum kaynağı olması sebebiyle kemik yapısını güçlendirir. Ayrıca sağlıklık dişlere sahip olmaya yardım eder. Kasların kasılma yeteneğini arttırır. Özellikle kadınlarda menopoz döneminde görülen kemik hastalıklarına karşı koruma sağlar.

·         Cinsel sağlık için faydalıdır. Seks hormonlarının sağlıklı üretilmesine katkıda bulunur. Bunun sonucunda cinsel isteği arttırır, cinsel sağlığı korur.

·         Kabızlığa iyi gelir. Sindirim sistemini rahatlatması üzüm pekmezinin faydaları arasındadır. Mide ve bağırsakları rahatlatır.

·         Birçok faydalı mineral içerir. Günlük kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir ihtiyacını karşılar. Yüksek mineral içeriğinden dolayı hamilelik, emzirme ve hastalıklara karşı iyileşme dönemlerinde kullanılabilir.

·         Kansızlığa iyi gelir. İçeriğindeki demir sayesinde anemiyi önler. Vücudun günlük demir ihtiyacının 3’te birini karşılamaya yardım eder. Aynı zamanda vücuttaki kan miktarını arttırır.

·         Enerji verir. Özellikle kış aylarında havaların soğuk olması nedeniyle vücut zayıf düşebilir. Vücudu güçlendirerek hastalıklara yakalanmayı engeller.

·         Hamilelik döneminde tüketilebilir. Birçok mineral madde içerdiği için gebelik, emzirme ve lohusalık dönemlerinde yarar sağlar.

·         Adet ağrılarına iyi gelir. Adet ağrıları bazı durumlarda demir eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkar. Üzüm pekmezi içeriğindeki demir ile adet sancılarına fayda sağlar. Ayrıca içinde bulunan kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller kanın pıhtılaşmasını engeller. Bu sayede adet sancıları hafifler. Uterus kaslarını da korur.

·         Hücrelerin sağlıklı büyümesini teşvik eder. Herhangi bir şekilde ciltteki doku yaralanmalarında dokunun hızlı ve kolay tamir edilmesini sağlar.

·         Kırmızı kan hücresi oluşumunu arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

·         Büyümeyi teşvik eder. Özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocuklar için faydalıdır. İçeriğindeki mineral ve vitaminler sayesinde sağlıklı gelişim sağlar.

·         Sinir sistemini korur. İçeriğindeki magnezyum sayesinde sinirlerdeki ve kan damarlarındaki kalsiyum hacmini dengeleyerek sinirleri rahatlatır.

·         Baş ağrısı ve yorgunluğa iyi gelir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde yorgunluğu alır. Baş ağrısını rahatlatır.

ÜZÜM PEKMEZİNİN SAĞLIĞA FAYDALARI NELERDİR?

·         Mideyi, böbrekleri ve bağırsakları kuvvetlendirir.

·         Kan dolaşımını arttırır.

·         Damar sertliğine iyi gelir.

·         Kansere yakalanma riskini azaltır.

·         İştah açar.

ÜZÜM PEKMEZİNİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

·         Cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korur.

·         Erken yaşlanmayı engeller. Daha genç bir görünüme kavuşmayı sağlar.

·         Alkol ve sigaranın olumsuz etkilerine karşı cilde iyi gelir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: Üzüm Pekmezi